הראשון לציון הגר"י יוסף נחת היום ברומניה


היום יום שני לפנות בוקר, טס מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל רבינו יצחק יוסף שליט"א למדינת רומניה, והשתתף היום בועידת רבני אירופה.

הראשון לציון אמור לחזור לישראל בעזרת ה' ביום רביעי הקרוב.

מרן הגר"י יוסף: סכום "זכר למחצית השקל" לשנת תשע"ח


אמש, יום שני ד אדר, הוציא מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל רבינו יצחק יוסף שליט"א, מכתב בו הוא מפרט את דיני המנהג לתת בחודש אדר "זכר למחצית השקל".

במכתבו מציין מרן הראשון לצון שליט"א, ששיעור "זכר למחצית השקל" הוא, כתשע גרם כסף טהור, שמחירו היום בשוק (כולל מע"מ), כ20 ש"ח.

       >> לחץ כאן לתרומת "זכר למחצית השקל" לפעילות הארגון למען הנחלת מורשתו של מרן.

האזינו לפינת ההלכה של ערב שבת האחרון (פרשת תרומה תשע"ח) ששודרה ברדיו "כאן מורשת", שיעור קצר בדיני זכר למחצית השקל, שם מדבר מרן הראש"ל גם על הסכום לשנה זו:

 

 

צפו: מרן הראש"ל הגר"י יוסף בהילולה של מוסדות "עטרת חכמים"


צפו במשאו של מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל רבינו יצחק יוסף שליט"א, בהילולה המרכזית השנתית של מוסדות "עטרת חכמים" בנשיאות הגאון הצדיק רבי חיים רבי שליט"א, שהתקיימה השבוע ביום שני במרכז הקונגרסים "אווניו" בקריית שדה התעופה.

במעמד השתתפו גם, מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט"א, נשיא מועצת חכמי התורה, וכן הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א, חבר מועצת חכמי התורה וראש כולל תורה וחיים.

השנה נותנים "זכר למחצית השקל" למען הנחלת מורשתו של מרן!

 

שבועיים לאחר ההוצאה: אזלה ההדפסה הראשונה של ילקוט יוסף פסח כרך ג


שבועיים בלבד לאחר שיצא לאור הספר הנפלא "ילקוט יוסף – פסח" כרך ג, אזלו כל הספרים מההפצה הראשית, ובימים הקרובים מתוכננת הדפסה נוספת בע"ה.

הספר כולל את כל הלכות עריכת ליל הסדר, הפרוסים על קרוב לאלף עמודים מלאים עומק ובקיאות נפלאה, כאשר ההלכות כתובות בשפה ברורה המתאימה לכל לומד באשר הוא.

>> לחץ כאן להזמנת הספר כאשר יודפס מחדש

 

שמחה בעולם התורה: יצא לאור ספר "ילקוט יוסף" פסח כרך ג


שמחה בעולם התורה וההלכה עת יצא לאור ממכבש הדפוס בימים אלו ספרו החדש של מרן עמוד ההוראה, הראשון לציון והרב הראשי לישראל, רבינו יצחק יוסף שליט"א, "ילקוט יוסף – פסח כרך ג".

התפעלות רבה בציבור מהספקו האדיר של הראשון לציון והרב הראשי לישראל שליט"א בכתיבת ספריו, וזאת למרות העול הכבד הרובץ על כתיפו בהנהגת העם, ובתפקידו במשרת "הראשון לציון והרב הראשי לישראל", התרת עגונות וממזרים במסגרת תפקיד "נשיא בית הדין הרבני הגדול", ובנוסף לכך, השיעורים הרבים ברחבי הארץ בכל מקום ומקום, כאשר הציבור צמא לשמוע דברי אלקים חיים יוצאים מפיו של גדול הדור.

כהמשך למפעל חייו של מרן עמוד ההוראה שליט"א בסדרת ספריו "ילקוט יוסף" הנפוצים בכל רחבי תבל, ספר זה כולל את הלכות ליל הסדר וכן את הלכות תפלות חג הפסח, כאשר בשנים הקודמות יצאו לאור ספרי ילקוט יוסף על הלכות פסח, חלקים א – ב.

כהמשך לספריו הקודמים, משלב הראשון לציון שליט"א את שיטת הלימוד הישיבתית עם שיטת הפסיקה הספרדית, מה שהפך את סדרת "ילקוט יוסף" לסדרה שכמעט ולא נמצא כמותה.

בהקדמת הספר מגולל הראשון לציון את הקורות אותו מזמן שהטילו עליו חכמי ישראל את משא העם בהושיבם אותו על כס הראשון לציון והרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול, ובראשם אביו הגדול, מרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, מאמץ אדיר שעשה באפיסת כוחותיו בשארית ימיו האחרונים.

כמו כן, נוסף בראש הספר מבוא נפלא על ענייני חג הפסח וסיפור יציאת מצרים.

לרכישה לחץ כאן

 

 

 

 

מרן הגר"י יוסף: הורתי לישיבות שלנו לצאת ללוויה של הגאון הרב מאמן!


בפתח שיעורו השבועי הגדול בתבל של מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט"א, הקדיש הרב שליט"א את השיעור לעילוי נשמתו של זקן רבני מרוקו, הגאון הרב יהושע מאמאן זצוק"ל, שנסתלק לבית עולמו בערב שבת קודש פרשת וארא תשע"ח.

הראשון לציון הוסיף, שהורה לישיבות שבראשותו, ישיבת אוהל יוסף וחזון עובדיה, שיש לכל הבחורים ללכת מחר ללווייתו של הגאון הרב מאמן זצוק"ל, שתתקיים מחר (יום ראשון), בשעה 1 בצהריים, בישיבת פורת יוסף – גאולה, בירושלים.

הראשון לציון הרחיב על דמותו של זקן רבני מרוקו זצ"ל, וסיפר שהוא היה תומך בשיטתו ההלכתית של מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זצוקללה"ה והיה נאמן לה.

הרב מאמן היה ידוע בהערכתו הגדולה למרן הראש"ל שליט"א, והיה מסרב לחתום על מכתבים שונים, אם אין את חתימתו של הראשון לציון.

חבל על דאבדין!

 

צפו: הראשון לציון הגר"י יוסף במתקפה על חוק "עונש מוות למחבלים"

הראשון לציון במתקפה על חוק עונש מוות למחבלים • וגם: מה ענה הרב הראשי לנשיא בית הדין השיעי?


בשיעורו השבועי הגדול בתבל של מרן עמוד ההוראה, הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, מוצאי שבת קודש פרשת שמות תשע"ח, תקף את הצעת החוק לתת עונש מוות למחבלים.

הראשון לציון שליט"א אמר שהדבר יכול להיות חמור ביותר, כאשר אם חס ושלום יהודי יהרוג גוי (כמו שקרא ברצח הנער הבדואי), ויצטרכו השופטים לפסוק לו עונש מוות, ואין בכוחנו לעשות זאת, אלא רק לסנהדרין.

עוד הוסיף הראשון לציון, שהדבר יכול לגרום להסלמה, וחלילה יגרמו פיגועים ורצח מבני עמנו.

עוד אמר, שאין הדבר קשור לימין ושמאל, שלכאורה מי שתומך בחוק הוא ימני, ומי שלא תומך בחוק הוא שמאלני. זה קשור למחשבה הגיונית, האם הדבר כדאי ומשתלם. ולכן כל גדולי הדור האמתיים לא תמכו בחוק כזה.

 

היום בכותל: התקיימה תפלה לגשם בהשתתפות הרבנים הראשיים


היום (חמישי) תענית עשרה בטבת תשע"ח, התקיימה תפלה המונית בכותל המערבי, להתחנן להשי"ת על ירידת הגשמים בעקבות הבצורת הקשה שיש בארץ ישראל בשנים האחרונות, ובפרט בשנה זו.

בעצרת השתתפו הרבניים הראשיים לישראל, מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א – נשיא בית הדין הרבני הגדול ובעל הילקוט יוסף, והגאון רבי דוד לאו שליט"א, נשיא מועצת הרבנות הראשית.

כמו כן, השתתפך בעצרת הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א, ראש ישיבת פורת יוסף – גאולה.

מרן הראש"ל שליט"א פתח באמירת הפיוט "אל חי יפתח אוצרות שמים" שנוהגים הספרדים לאומרו בעת "תיקון הגשם".

האזינו לקטע ששודר בשידור חי בערוץ מרן:

 

תפלה זו הינה כהמשך לקריאתם של הרבנים הראשיים שליט"א להתפלל על הגשם בבתי הכנסת ברחבי הארץ.

צפו בתיעוד.

צילום: מורשת מרן.

הראשון לציון שליט"א בביקור היסטורי בקהילות היהודיות בקליפורניה


מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל רבי יצחק יוסף שליט"א יצא בסוף השבוע הקודם למסע חיזוק בקרב הקהילות היהודית בחו"ל.

במסעו ביקר הראשון לציון שליט"א בקהילות היהודיות במדינת קליפורניה, שם השתתף בכנסי חיזוק שונים, תוך מסירת שיעורים בבתי המדרש ובישיבות, וביקר בבתי הספר ובתלמודי התורה בעיר.

בשבת פרשת ויצא שהה מרן הראשון לציון רבי יצחק יוסף בקרב בני קהילת "מגן דוד" של הרה"ג רבי יהודה מוזס שליט"א בשכונת בוורלי-הילס שבלוס אנג'לס. בקרב הקהילות היהודיות במדינת קליפורניה נרשמו חיזוק והשפעה משמעותיים בעקבות ביקורו של הראשון לציון.

צפו בתיעוד ממסעות החיזוק:

הראשון לציון הרב יצחק יוסף בתפלה על הרב שטיינמן


מרן הראשון לציון הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א, השוהה בימים אלו בלוס אנג'לס כחלק ממסעותיו ברחבי העולם לחיזוק הקהילות היהודיות, ערך מי שברך מיוחד לגאון הגדול רבי יהודה לייב שטיינמן שליט"א, עקב המצב הקשה בו הוא נמצא.

הציבור נקרא להמשיך בתפלות ובתחנונים עבור הרב יהודה לייב שטיינמן בן גיטל פייגא.

להצטרפות לקריאת התהילים לרפואת הרב שליט"א לחץ כאן.

עקב שהותו של מרן הראש"ל שליט"א בחו"ל, את השיעור בלויין במוצ"ש הקרוב, ימסור תלמידו הגאון הרב יצחק לוי שליט"א, רב העיר נשר, ומח"ס אבי בעזרי.

העמוד הבא »