גם בעידן הקורונה: איסור החזקת פאלפונים בישיבת "באר התלמוד-יקירי" נתיבות

הגאון הרב חנוך כהן ר"י "באר התלמוד" בירושלים ובנתיבות, לצידו הגר"ד דנין נשיא הישיבה בנתיבות ורב הקהילה החרדית בעיר


כידוע בעולם הישיבות החרדי, בדרך כלל קיים איסור מוחלט להחזקת פלאפונים ניידים, בחור המעוניין להתקשר להוריו וכדומה יוכל לעשות זאת ע"י טלפונים ציבוריים המותקנים בישיבה במיוחד למען הבחורים.

אמנם בעידן תקופת הקורונה, הוחלט בהסכמת ראשי הישיבות שהבחורים יחזיקו פלאפונים ניידים כשרים, מחשש להידבקות ע"י הטלפונים הציבוריים שמשתמשים עמם הרבה מאוד וקיים חשש לסכנה בריאותית.

בישיבת "באר התלמוד" בסניף נתיבות שכידוע עולה ומשגשג משנה לשנה, הפסיקו הבחורים להביא פלאפונים נייידים ללא יוצא מן הכלל, אלא חוזרים לשגרה עם הטלפונים הציבוריים של הישיבה. וזאת על פי הוראת ראש הישיבה הגאון הרב חנוך כהן שליט"א.

החזקת פלאפונים בישיבה עלולה לפרוץ גדר נרחב וסיכון לירידה ברמה הרוחנית של התלמידים. הלכך לא תותר השימוש בפלאפונים ניידים בקרב הבחורים, אלא השימוש יחזור לתקנו בטלפונים הציבוריים של הישיבה.

בנוגע לחשש הידבקות בטלפונים הציבוריים, יותקן מתקן מיוחד למגבוני אלכוג'ל לנקות עמו את השפופרת והמקשים של הטלפון, ובכך גם מרווחים על שמירה רוחנית לבחורים וגם שמירה בריאותית.

כפי שדווח לאתר, הוראת ראש הישיבה נעשתה בעקבות המלצת המשגיח בישיבה הגאון הרב דוד פאור שליט"א.

למותר לציין, כי זאת הישיבה הראשונה שבעידן הקורונה הפסיקה להתיר שימוש בפלאפונים ניידים, וזאת מפני שמירה על קדושת הבחורים מכל סיג ושיח שנוגד לרוח תלמידים צעירים.

 

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *