האם הישיבות יחזרו ללימודים בתקופת ה"קורונה" ? | ישיבה בצל קורונה | כל הדיווחים

צילום: נפתלי לרר


לאתר "מורשת מרן" נודע, כי עולם הישיבות ברובו הולך לחזור ללימודים אך לא כרגיל, אלא במתווה מיוחד שהוסכם ואושר ע"י רה"מ ומשרד הבריאות, אשר כל ישיבה תתפצל לקבוצות קטנות כפי שידווח להם, וכל קבוצה לא תתקרב לקבוצה הקבילה כלל, וכמובן שכל הקבוצות של הבחורים ללא יוצא מן הכלל לא יצאו מפתח הישיבה, והנהלת הישיבה צריכה לדאוג שלא ייכנסו אנשים עם סיכון לנגיף אל מתחמי הישיבה, הכניסה לבחורים תאושר דווקא אם אין לבחור קרוב משפחה שנשא את הנגיף אשר היה אתו בקרבה ב-11 יום האחרונים כמו"כ עם אדם זר.

ישיבות הנמצאים במתחם של "קמפוס" פתוח, להם יהיה יותר נוח באמצעים הנקיונים המונעים את ההידבקות בנגיף, כדוגמת ישיבת "הנגב-שכר שכיר", ישיבת "באר התלמוד" בנתיבות, ועוד, אשר להם יש את הכלים להתרווח ולא להיצמד אחד לשני מה שיכול להגביר את קצב ההדבקה, ובגלל ההתרווחות זה נמנע, ישיבות כאלו עומדים להיפתח ראשונים משאר הישיבות.

הבאת האוכל אל הישיבה יתבצע על פי הנחיות משרד הבריאות בשיתוף פעולה עם האחראי המטבח. השירותים והמקלחות ינוקו על בסיס יומי בהתאם להנחיות המיוחדות.

ככל הנראה רוב עולם הישיבות יחזור ללימודים כבר בסוף השבוע הזה ולא יאוחר מתחילת שבוע הבא, אך בחסידות "גור" לא ייפתחו את ישיבותיהם עד ההודעה החדשה מחשש של ספק הידבקות בנגיף, אך בשאר עולם הישיבות לא נודע על הצטרפות לשיטת גור אלא הישיבות ייפתחו ממש בהקדם מחמת זה שאין לחשוש כי שומרים על הנקיון והנחיות הבריאותיות של משרד הבריאות ואף באישורם מה שמוציא מכלל ספק, פתיחת הישיבות באופן זה הינו ע"פ המלצת נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש ישיבת "פורת יוסף" הגר"ש כהן שליט"א והגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

בנתיים כל ישיבה ממוצעת כבר הספיקה לארגן קו טלפון מיוחד משלה ובו שיעורים ושיחות מוסר מפי רבני הישיבה ועדכונים מצוות ההנהלה.

 

 

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *