'מתעדכן: רבנים ואישי ציבור בתגובות בעקבות פטירתה הפתאומית של אשת הגר"ש בעדני'


הערב (שלישי) כונני ארגון הצלה הוזעקו הערב לביתו של מרן הגר"ש בעדני בבני ברק לאחר שאשתו הרבנית חשה ברע ואיבדה את הכרתה.

הכוננים, יחד עם פראמדיקים של מד"א, ביצעו פעולות החייאה מתקדמות, אך למרות מאמצי ההחייאה המרובים, השיבה הרבנית את נשמתה הקדושה לבוראה, כאשר היא בשנת 88 לחייה.

בצער רב ובאבל כבד התקבלה הידיעה המרה על פטירתה של הרבנית שולמית סלחה בעדני ע"ה אשת יבדלחט"א מרן הגר"ש בעדני שליט"א, זקן חברי מועצת גדולי התורה.

בארגון הצלה מקיימים בשעה זו הערכת מצב עם מד"א, משטרת ישראל ועם הגורמים הרלוונטיים בכדי שההלוויה תוכל לצאת בקרוב מתוך שמירה על כבוד המת.

תגובות ראשונות מרבנים וחברי כנסת ואישי ציבור:

צוות אתר "מורשת מרן"

נִצְּחוּ אֶרְאֶלִּים אֶת הַמְּצוּקִים

בצער רב ובאבל כבד קיבלנו את הבשורה המרה והכואבת על פטירתה הפתאומית של הרבנית הצדקת שולמית סלחה בעדני ע"ה אשת חבר הגאון הגדול זקן מועצת חכמי התורה חכם שמעון בעדני שליט"א אשת חיל עטרת בעלה אשר עמדה לצד הרב במסירות נפש למעלה מיובל שנים, זכתה להעמיד דור ישרים מבורך. יהי זכרה ברוך.

נשגר תנחומים כנים קמיה דמורנו ורבנו, ויה״ר שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו.
תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. אמן.

"ובלע המוות לנצח ומחה ה דמעה מעל כל פנים"

דוברות ארגון הצלה:

נִצְּחוּ אֶרְאֶלִּים אֶת הַמְּצוּקִים

כונני ארגון הצלה הוזעקו הערב לביתו של הגר"ש בעדני בבני ברק לאחר שאשתו הרבנית חשה ברע ואיבדה את הכרתה.

הכוננים, יחד עם פראמדיקים של מד"א, ביצעו פעולות החייאה מתקדמות, אך למרות מאמצי ההחייאה המרובים, השיבה הרבנית את נשמתה הקדושה לבוראה.

בצער רב ובאבל כבד התקבלה הידיעה המרה על פטירתה של *הרבנית שולמית סלחה בעדני ע"ה* אשת יבדלחט"א הגר"ש בעדני שליט"א, זקן חברי מועצת גדולי התורה.

בארגון הצלה מקיימים בשעה זו הערכת מצב עם מד"א, משטרת ישראל ועם הגורמים הרלוונטיים בכדי שההלוויה תוכל לצאת בקרוב מתוך שמירה על כבוד המת.

יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי:

ברוך דיין האמת. בצער רב וביגון קודר ערב יום הדין הגדול קיבלנו את הבשורה המרה על הסתלקותה הפתאומית של הרבנית הצדקת אמא של מלכות אשת חבר למורנו ורבנו זקן חברי מועצת החכמים הגאון הגדול הרב שמעון בעדני שליט"א הרבנית שולמית ע"ה, אשת חיל עטרת בעלה אשר עמדה לצד הרב במסירות נפש למעלה מיובל שנים, זכתה להעמיד דור ישרים מבורך. יהי זכרה ברוך.

הרב יעקב אביטן, השר לשירותי דת:

קיבלתי בהלם ובעזוע את הידיעה המרה על הסתלקותה הפתאומית של הרבנית הדגולה מרת שולמית בעדני ע״ה, אשת חבר למו״ר הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט״א, זקן חברי מועצת חכמי התורה.
אמש זכיתי לבקר במעונו ולהתברך מפיו, ושמעתי על פעילות הקודש של מו״ר בארץ ובתפוצות למען קירוב יהודים לכור מחצבתם. כך פועל במסירות למעלה משנות דור, כאשר רעייתו נוות ביתו עומדת לצידו ומוסרת נפשה מתוך חיי דחק ופשטות למען חיזוק התורה והחינוך הטהור ולמען טהרתן של בנות ישראל.
נשגר תנחומים כנים קמיה דמורנו ורבנו, ויה״ר שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו.
תהא נשמתה צרורה בצרור החיים. אמן.

סגן שר הפנים הרב יואב בן צור:
המום וכואב על פטירתה הפתאומית של הרבנית שולמית בעדני ע"ה אשת חבר למורי ורבי זקן מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א.

כבן בית בבית הרב, הרבנית קבלה כל אדם במאור פנים, כל ימיה התהלכה בצניעות וגדלה דור ישרים מבורך.
היא הייתה המשענת, הכח המניע ומי שלוותה את הרב בכל תחנות חייו.

"בלע המוות לנצח ומחה ה דמעה מעל כל פנים"

ח"כ ינון אזולאי:
"בתוך רבבות עם ישראל אנו משתתפים באבלו של מורנו ורבינו הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א. בהישמע הבשורה המרה על הסתלקותה הפתאומית של נוות ביתו הרבנית שלומית ע"ה, אשר מסרה את נפשה עשרות בשנים ועמדה לימין בעלה הגדול למען כלל ישראל, המקום ינחם אתכם בתוך אבלי ציון ולא ישמע עוד שוד ושבר בגבולנו אמן".

חה"כ אוריאל בוסו:

בצער רב הגיע הבשורה על הסתלקותה הפתאומית לבית עולמים של הרבנית שולמית בעדני ע"ה אשת מורנו ורבנו חבר מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני שליט"א, אשר עמדה מאחורי רבבות תלמידים והרבצת תורה, בזכות טיפולה המסור, והכל בפשטות וענווה .

יהי רצון שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבלינו ונשמע ונתבשר בשורות טובות.

ת.נ.צ.ב.ה.

חה"כ יוסי טייב:

אשת חייל עטרת בעלה
קיבלתי בצער רב את הבשורה המרה על הסתלקותה לגנזי מרומים של הרבנית הצדקת שולמית ע"ה אשת חייל עטרת בעלה לשר התורה זקן חברי מועצת חכמי התורה הגאון הגדול הרב שמעון בעדני שליט"א אשר עמדה לימינו עשרות בשנים במסירות נפלאה, דרכיה ומעשיה הטובים ישארו לזכרונה ולע"נ לנצח נצחים.
ת.נ.צ.ב.ה

ח״כ משה אבוטבול:

״אשת חבר כחבר. כואבים ודואבים יחד עם זקן חברי מועצת חכמי התורה מורנו ורבינו הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט״א שיבלחט״א, בפטירתה הפתאומית של הרבנית הדגולה והצדקנית מרת שולמית ע״ה. אשת חיל עטרת בעלה, עוז והדר לבושה ותורת חסד על לשונה, אשה יראת ה׳ היא תתהלל. וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳. מן השמיים ינחמו את מו״ר שליט״א ומכאן ולהבא חושבנא לטבא אמן״.

תולדות חייה של הרבנית ע"ה

הרבנית ע"ה נולדה בישראל בכ"ב טבת תרצ"ב, לאביה הרב חיים ולאמה מרת מרגלית ע"ה. אחייניתו של הרב שלום אהרון לופס זצ"ל שכיהן כרב העיר עכו במשך ארבעים וחמש שנה, לפני למעלה מ-60 שנים.

מרן הגר"ש בעדני, שייבדל לחיים ארוכים, נישאה לה, לאחר נישואיהם, כשהיה מרן בגיל 31, מונה לר"מ בשיעור ג' ולאחד מראשי ישיבת פורת יוסף, לצד הרב ציון כהן (שיעור א', לימים ראש הישיבה הקטנה) והרב שלום כהן (שיעור ב'). בתקופה זו הפנימייה בקטמון הפכה לישיבה בפני עצמה, והוא מסר בה את השיעורים.

לאחר תקופה עבר לבני ברק והקים את כולל 'תורה וחיים' יחד עם הרב משה פרדו. הוא לומד בכולל מדי יום, ומוסר שיחת מוסר שבועית בו. עם זאת, עדיין שמר על קשר עם ישיבת פורת יוסף, והוא משמש בישיבה כחזן ביום כיפור. לאחר מעברו לבני ברק חיזק את הקשר עם הרב שך, ולמד עמו בחברותא.

כמו כן היה בקשר עם הרב חיים גריינימן. בשנת תשל"ג מונה לראש "מועצת חכמי התורה של בני ברק", לצד הרב מאיר מאזוז, הרב שלמה מחפוד, הרב מסעוד בן שמעון והרב מיכאל פחימא. המועצה פעלה בענייני מוסדות הספרדים בבני ברק.

הוא עומד בנשיאות מספר מוסדות חינוך ולימוד, בהם ישיבת מאור יצחק בחשמונאים, בה הוא מוסר מדי שבוע שיחת מוסר. הוא יזם את הקמת הישיבה של קהילת "כתר תורה" במקסיקו, ותלמידו הרב חיים הררי הקים קהילה חרדית במקום.

עם הקמת תנועת ש"ס מונה לחבר מועצת חכמי התורה ומני אז משמש כאחד הרבנים הבולטים של תנועת ש"ס.

כידוע הדלת של הרב פתוחה לכל דורש – התלמידים מספרים שהרבנית ע"ה הייתה מקבלת כל אחד בחיבה יתירה ומיד מסתתרת בחדרה בצניעות. כל חייה עמדה לימין בעלה הגדולה למען יוכל ללמוד ולהרביץ תורה, דאגה להסיר מעליו את טרדות החיים, במסירות נפש עצומה פתחה את ביתה לתלמידים הרבים שמגיעים לפקוד את מעונו.

בצער גדול נתבשרנו היום(שלישי) על פטירתה הפתאומית ע"ה

יהי רצון שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבלינו ונשמע ונתבשר בשורות טובות.

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

1 תגובות על “'מתעדכן: רבנים ואישי ציבור בתגובות בעקבות פטירתה הפתאומית של אשת הגר"ש בעדני'

  1. חבל על דאבדין.
    רבינו הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א, סמל ליראת שמים ומידות טובות.
    מפורסם הוא במידת הענווה שבו.
    לפני זמן כחודש בערך שמעתי שאדם אחד אמר לפניו מורינו ורבינו הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א וכו'. הרב שליט"א, מחה בו לאלתר, הגאון עוד בסדר, אבל 'הגדול', מי אמר לך שאני גאון גדול, איך אתה יודע, זה לא נכון !

תגובות (1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *