קורונה בבני ברק והחרדים ??? מסתבר שלא | הרב יניב עזיז


מתומלל מתוך שיחתו השבועית של הגאון הרב יניב עזיז שליט”א

ראש מוסדות “אור יצחק”

הנה כמו רובם, לא פלא שכשראו את נתוני ההדבקה ואחוזי התחלואה ברחבי הארץ, רבים ראו את בני ברק ושאר היישובים החרדיים בתור “בירת הקורונה” – למה ? והאם אכן אלו נתוני אמת או שככה היה לפני חודשים מספר, אלא שעתה הגלגל התהפך ולמה ? מה גרם ליהודים רבים לחזור בתשובה מה שלא היה במלחמות הכי קשות ? כל זאת ועוד – במאמר שלפניניו.

ובכן, לפני כשלושה חודשים התגלה נגיף ה”קורונה” בישראל, היו כאלה שפחדו עד מוות, היו כאלה שזילזלו – נו עוד וירוס שפעת…, והיו כאלה שלא הבינו מה זה בכלל ומחוסר ידיעה גם אם נדבקו לא ידעו מה זה וכתוצאה מכך הדביקו רבים, ואינני רוצה להמשיך מה זה גרם.

אכן, אין מקום להסתיר את האמת, לפני כמה חודשים היה אחוזי תחלואה גבוהים בציבור החרדי, והסיבה הפשוטה היא – לא כולם נחשפים למידע של הקורונה המחייב היגיינה וכו’, ולא כולם יכולים לשמור על המרחקים וכו’.

אמנם לצערינו הרב, נגרם חילול ה’ לא קטן בקרב הציבור הלא דתי, והם אינם מקבלים תירוצים כאלה ואחרים – כי כשיש שנאה של עמי ארצות לתלמידי חכמים חוט של אש מפריד ביניהם.

והנה בורא עולם אדון האדונים לא וויתר, אשר זה לא סוד שמדינת ישראל קיבלה את ההלם הגדול והבושה הנוראה שהעיר הבוערת ביותר בקורונה ואחוזי תחלואה גבוהים זה לא פחות מאשר העיר “תל אביב” הידועה כעיר חילונית מובהקת בראשיה ורוב תושביה, ואין כאן המקום להאריך בגודל שנאת הרבה מהתושבים כלפי חרדים\דתיים\מסורתיים.

יש רופאים שטוענים שהמדינה נמצאת כרגע בתחילת “גל שני”, ויש רופאים שיגידו בדיוק הפוך כי בגל הראשון היו מספרי בדיקה אחרים וכל מיני תירוצים שונים ומשונים, איך שיהיה בכל מצב החרדים כרגע הם הם הכי שומרים על הביאות וההיגיינה הנדרשת. בואו לבני ברק ותראו איך נכנסים לבתי כנסת ותבינו. 

כן, בא נראה עכשיו את אותם שדרנים קלי דעת וחסרי בושה עומדים ומשדרים על הזוהמה הבריאותית המשתוללת בתל אביב, על חוסר שמירת הבריאות בקרב הציבור שאינו דתי. הם הם שדיברו ללא כבוד על עיר התורה “בני ברק” שזו עיר המלאה בתורה, ישיבות וכוללים לאין מספר, כמעט ואין רחוב שאין בית כנסת\ישיבה\כולל\תלמוד תורה וכדו’. איך יש ליהודי אומץ לדבר ככה על בני תורה, השאלה איזה יהודים הם (אותם שדרנים).

אנשים שואלים, איך הקורונה כמעט ופסקה אצל החרדים בייחס לחילונים, התשובה היא- הקב”ה רואה אותנו ומשקיף עלינו בכל רגע, רואה את הקבלות שקיבלנו על עצמינו, לא לדבר בבית כנסת, לא לחשוב שבית כנסת זה מקום של אולם שמחות עם כל הכבוד, לא לחשוב שטלפון באמצע לימוד זה מה שעכשיו יביא את המשיח אלא יותר גרוע מזה. ועוד קבלות שיהודים צדיקים קדושים קיבלו עצמם להתחזק אדרבה בתקופה כזו קשה שעברה לעם ישראל, תוך כמה חודשים וכבר נהיה “מלחמת קורונה” מלחמה שיותר גרועה ממלחמה פיזית עם שונאים ומלכים. ה’ רואה את החיזוק ויורד הקיטרוג. 

וברוך ה’ הרבה חזרו בתשובה והתחזקו לאור המצב, מה שלא היה במלחמות הכי קשות שהיו מקום המדינה, זה מראה איך ה’ נותן את הכח לאדם כשהוא רוצה, ובאמת כל יהודי רוצה להיות צדיק, אלא שלא כולם זוכים, אך כל אחד יכול לזכות אם ירצה.

ועוד סיבה לנסיגה שכמות החולים אצל החרדים – כי על החילול ה’ שנגרם בתקשורת (יותר נכון תשקורת) כנגד החרדים, ה’ לא וויתר ושלח לשונאי הדת כגמולם עד שיחזרו בתשובה שלימה, ובנתיים עלינו לשמור ככל האפשר שלא יחזור שוב החילול ה’ הנורא שהיה.

ה’ יזכה אותנו שנזכה לעובדו בלבב שלם כל הימים, ושבקרוב תבא הגאולה השלימה אמן.  

 

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *