האזינו • שו"ת נדיר בהלכות פסח עם מרן רבינו עובדיה יוסף


אתר "מורשת מרן" מפרסם לקראת הפסח, תוכנית מיוחדת של שאלות ותשובות עם מרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זלה"ה בהלכות הפסח.

>> תרמו להחזקת האתר!

האזינו:

 

האזינו • מרן רבינו עובדיה יוסף על העולים מרוסיה


בעקבות הסערה התקשורתית בה נטפלו חינם על מרן הראש"ל רבינו יצחק יוסף שליט"א, בעקבות שאמר עובדות מוכחות בשטח על חלק מהעולים מרוסייה שהם אינם יהודים, אתר "מורשת מרן" מפרסם הקלטה של אביו, מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה שאומר את אותם הדברים בדיוק.

בהקלטה מרן מספר מה שאמר לו רב עיר אחד, שבעבר בכל רחוב בעיר שלו היה בית כנסת ובכל בית הייתה מזוזה, הכל כשר למהדרין. ועכשיו, תבא שמה, בכל רחוב יש כנסייה, בכל רחוב יש חנות של חזיר.

"ויש להם תכניות, רוצים להביא לכאן עוד מליון גויים!".

הקלטה זו מהווה נדבח נוסף המעיד על היצמדותו של מרן הרב יצחק יוסף שליט"א לדרכו של אביו הגדול, ואין הוא מפחד לומר את האמת במקום שהיא צריכה להאמר.

אשרינו שמרן רבינו שליט"א עומד בראשנו!

האזינו:

מרן הרב עובדיה יוסף מברך את חיילי צה"ל במבצע צוק איתן


בעקבות המצב הקשה בו נתונים תושבי ישראל תחת התקפותיהם של מחבלים מרצחים, המקיימים בהידור את "על חברך תחיה", אתר "מורשת מרן" מביא הסרטה של מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, הנושא תפלה לרבונו של עולם על חיילי צה"ל הנלחמים באותם מחבלים, בתקופת מבצע "צוק איתן".

צפו:

צפו: הילולת מרן הרב עובדיה יוסף בעיר נשר – שנת תש"פ


כמו בשנה שעברה, גם השנה נערכה הילולא למרן רבינו עובדיה יוסף בעיר נשר, בראשותו של הרה"ג הרב יצחק לוי שליט"א – רב העיר, וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל.

עוד השתתפותו במעמד: הרב אליהו גרציאני – רב הישוב לפידות, הרב שלמה דנינו – רב הישוב יערה, הרב דניאל אדרי – אב בית הדין חיפה, הרב רפאל כהן – ראש מוסדות יתד התשובה, הרב אברהם ביטון והרב הראל אשר יזדי. כמו כן נכח ונשא דברים: ראש העיר מר רועי לוי.

ההילולא התקיימה סביב שלחנות ערוכים, ובהנחייתו של אבי בן ישראל.

>> תרמו להחזקת האתר!

צפו:

 

הוענק "פרס הרב עובדיה לכתיבה תורנית" • תיעוד ענק


ביום ראשון האחרון (כח תשרי תש"פ), נערך מעמד רב רושם בעיר תל אביב: הענקת "פרס הרב עובדיה יוסף" לכתיבה הלכתית, ע"י העירייה זה השנה החמישית, כאשר המונים שלחו מאמרים תורניים למערכת השיפוט העליונה בנשיאותו של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א, כאשר הרה"ג ר' זבדיה כהן שליט"א – ראב"ד תל אביב, והרה"ג ר' שלמה דנינו שליט"א שימשו גם הם בתור שופטים.

מרן הראש"ל שליט"א שמכבד את המעמד כמה שנים, עוד מהקמתו ע"י הרב נתן אלנתן, נשא מדברותיו אודות המהפכה הגדולה שמרן עשה, והעלה זכרונות מימי בחרותו בעיר תל אביב, בעת שאביו הגדול כיהן כרב העיר, וציין שבזמנו היו אך ורק כמה בחורי ישיבה בודדים בעיר, וכעת רואים את המהפכה שמרן זכה לעשות, וכעת מתגוררים בעיר בחורי ישיבות לרוב, ורבים מהם שלחו מאמרים תורניים למעמד זה.

הרה"ג ר' זבדיה כהן שליט"א – ראש אבות בתי הדין בעיר וחבר ועדת השיפוט, ציין את הרמה הגבוהה של הכותבים, ועל הקושי הרב שהיה בהחלטה על המקומות הראשונים. הוא הוסיף לציין על כללי הפסיקה החשובים שהנחיל לנו מרן בפסקיו, ושהוא וחבריו הדיינים לא יכולים לזוז בלי ספרי "יביע אומר".

הרה"ג הרב שלמה דנינו שליט"א, חבר ועדת השיפוט, דיבר על חשיבות העניין ללכת בדרכו ההלכתית של מרן, וגם כשחושבים שיש קושיות על מרן ומתחילים להעלות אותם על הכתב, רואים שלא מיניה ולא מקצתיה. כי הכתיבה מכרחיה את האדם להבין את הדברים לאשורם.

את הערב הנחה השדרן איתי גדסי, והנעים אותו הזמר מידד טסה.

צפו בתיעוד:

 

 

סיפורים חדשים ומרתקים על מרן, מאת הרה"ג הרב יניב עזיז שליט"א


סיפורים מרתקים על רבן של ישראל מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, מפי תלמידו המובהק הגאון הרב יניב עזיז שליט"א ראש ארגון "אור יצחק" ומו"צ בארה"ק.

רוח הקודש בחוש

לפני כעשרים שנה, אחותי היתה בהריון והיתה צריכה ברכה ללידה קלה, הלכתי באחד השבתות להתפלל תפילת שחרית של אצל מרן זצוק"ל שיתפלל עליה, הלכתי אליו בשעת פתיחת ההיכל ואמרתי לו את השם לברכה ללידה קלה, היו שם עוד אנשים שביקשו ברכות באותו הזמן שהוא עת רצון, ואת כולם מרן בירך חוץ מהשם שאני אמרתי לו, כשראיתי שאינו מברך אמרתי לו שוב את השם, אך לשוא, מרן לא הגיב כלל. לאחר התפילה ניגשתי שוב אל מרן זצ"ל וביקשתי ממנו שיברך, אך שוב מרן כאילו לא שם לב ולא בירך, בראותי כן חזרתי מהתפילה עם מעט פחי נפש מדוע מרן לא שת לבו אל בקשתי. והנה במוצ"ש טלפנתי למשפחה לשאול מה מצבה של אחותי, והנה זה פלא, הודיעו שכבר בליל שבת היא הולידה בשעטו"מ, ואז הבנתי מדוע מרן לא בירך ואפילו אחרי הפצרות ובקשות רבות, כי כבר חזה ברוח קודשו שהיתה כבר הלידה ואין שום טעם לברך ללידה קלה.

חשיבות זיכוי הרבים

ידוע לכל מי שמעט לומד בעיון את ספריו החשובים ובעיקר ב"הליכות עולם" שמידי פעם היה חולק על מרן רבינו יוסף חיים זצוק"ל בעל ה"בן איש חי" ועוד, אך יש כסילים שחושבים שזה זלזול בבן איש חי, אך אינם מבינים שמרן עשה זאת בדרכה של תורה, ולפני עשרות שנים בצעירותו של מרן כשהיה חולק על הבן איש חי, היו כסילים בירושלים שהיו מבזים את מרן ברחובות, ומידי פעם היה בצער מזה, למה הם לא מבינים שזה לא בתור זלזול בבא"ח, עד שפעם בא אליו גדול המקובלים שהיו באותו דור הגאון רבי אפרים הכהן זיע"א (אביו של מרן הגר"ש כהן ר"י פורת יוסף) ואמר למרן זצוק"ל שאינו צריך להתייחס ולו מעט לדבריהם של אותם מסכנים, וסיפר למרן חלום אדיר ונורא שחלם בלילה, שהוא נמצא בשמים והראו לו את הצדיקים היושבים בגן עדן על כסאות זהב ועטרותיהם בראשם והנה במרכז הצדיקים מונח כסא גדול ובולט עשוי מזהב ופנינים ולא ישב עליו אף צדיק, שאל ר' אפרים בחלומו למי מוכן כסא זה? ענו לו לרבי עובדיה יוסף, התפעל רבי אפרים על כך והוסיף ושאל במה זכה רבי עובדיה לזה? ענו לו בשמים מפני שרבי עובדיה יוסף מזכה את הרבים בצורה גדולה ביותר. הרי לנו כמה גדול היה מרן בזיכוי הרבים.

 

היום לפני מאה שנה: נולד מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה


היום, יב תשרי תש"פ, הוא יום הולדתו המאה של מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה (יב תשרי תרפ"א), מאה שנה חלפו להם מאז האיר וזרח עלינו המאור הגדול – נשמתו הטהורה של מרן.

אמנם, מרן נפטר מעמנו לפני שנים אחדות, אך רוחו ומורשתו נושפת בעורפנו מידי יום ביומו. דרכו ממשיכה במלוא העוצמה, ורבים מעם ישראל הולכים לאורה – לעד ולעולמי עולמים!

מרן, ביום הולדתך המאה, אנחנו מבטיחים להמשיך להנחיל את הדרך שלך, ולא להרפות!

אבא, אנא תעמוד לפני ריבון העולמים בתפלה ובתחנונים שיתן לנו את הכח לכך, להמשיך את מפעליך הכבירים שכל כך עמלת עליהם במשך ימי חייך, להפיץ את משנתך ההלכתית הבהירה לכל עם ישראל, לדלות ולהשקות את עם ישראל מימי תורתך המתוקים, ולהפיץ את רוחך האבהית בכל מקום ופינה, בדרך לשאיפה שכל כך חלמת עליה – לומר למלך המשיח שהחזרת אל אבא שבשמים את בניו האבודים, ואת מיליון הילדים שאינם יודעים "שמע ישראל".

החותם בגעגוע,

אליהו דניאל אוזן

יו"ר המרכז למורשת מרן – להבין ולהשכיל

ועורך קובץ בית יוסף

 

>> תרום לפעילות הארגון והחזקת האתר!

 

 

ה"שנה טובה" של מרן הרב עובדיה יוסף לרב אדמונד נחום / הרב אליהו רבי


הרב אליהו רבי בסיפור מיוחד על אישיותו המדהימה של מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, על כך שמידי ערב יום כיפור בשעה 8 בבוקר, היה מצלצל הטלפון אצל ר' אדמנוד נחום בו מרן מברך אותו לחתימה טובה.

>> תרמו להחזקת האתר!

צפו:

מה ביקש מרן הרב עובדיה יוסף מהדיינים? הרב מרדכי רלב"ג


סיפור מיוחד על מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, סיפר הרה"ג ר' מרדכי רלב"ג שליט"א – אב"ד ירושלים, במוצאי שבת האחרון (מטות תשע"ט), בו מסר את השיעור המקדים לשיעורו השבועי הגדול בתבל של מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א.

הרב רלב"ג סיפר על כך שבעת שמונה להיות כדיין לפני 12 שנה, הם הוזמנו לביתו של מרן רבינו עובדיה יוסף, שם אמר להם מרן בדמעות שליש, שהוא מתחנן אליהם, שברגע שתגיע אליהם אישה עגונה, הם יתייחסו לכך כאילו היא ביתם.

הוא ציין, שבעת הסתלקותו של מרן, הרגיש גם הוא יתמות נוראה, ותהה עם מי יוכלו להיוועץ בפסקי הדין המסובכים המגיעים לשולחנם של הדיינים בבתי הדין הרבניים. אך משהגיע בנו וממשיך דרכו של מרן, הראש"ל רבינו יצחק יוסף שליט"א, ראה שלא השבית הקב"ה גואל לעם ישראל, והוא ממשיך את דרכו גם בפסקי דינים אלו בשבתו על כס הדיינות בבית הדין הרבני הגדול.

>> תרמו להחזקת האתר!

צפו בדברים:

העמוד הבא »