היהודי האירני שניצל


המהפכה הרוחנית הגדולה של שידורי הלווין הגיעה גם לארצות ערב, לאירן. שם יש 250 נקודות לווין. על זאת סיפר מנכ”ל חברת ההפקות “דר וסוחרת”:

“יום אחד נפגשתי עם יהודי איראני שרצה להיפגש עם מרן וסיפר שבזכות שידורי הלווין ניצל וחי, וכך סיפר שהוא היה האחראי להתקנת צלחות לקליטת שידורי הלווין בקרב 250 בתים, כמובן, הכל בחשאי כי אסור בשם אופן לשדר שידורים מישראל.

והנה שבוע אחד חברי הטוב ביקש ממני לנסוע עמו לעיר רחוקה, אך אני סירבתי כי הייתי חייב להיות אחראי לשידורי הלווין. חיפשתי מישהו מחליף אך לא מצאתי, וכך לא הייתה לי ברירה ואני נשארתי. חברי נסע לבדו ולצערי הייתה לו תאונת דרכים קשה שבה קיפח את חייו, אילו היה נוסע עמו ח”ו, גם אני הייתי הולך, כך שבזכות ההתקנה של הלווין חיי נצלו.

כאן המקום להביא את דברי קודשו של מרן זיע”א שדיבר במוצאי שבת קודש פרשת קדושים על החשיבות העצומה להשתתף בהחזקת הלווין, אשר כרוכה בהוצאות מרובות ביותר.

בתוך דבריו סיפר כמה חשובה הזכות וכה תיאר בזה הלשון: “תלמיד חכם אחד בישיבה מסוימת בירושלים, הינו איראני פרסי, בא לפני שנתיים ארצה, ברח משם ובא לפה לארץ ישראל.

עם עלייתו הלך לישיבה בירושלים והתחיל ללמוד ולשקוד בתורה, והיום הוא ת”ח חשוב וחיבר ספר הלכה, שאלו אותו איך הגעת לזה? אמר, כשהייתי באיראן הייתי הולך כל מוצאי שבת ושומע את השיעור, ועכשיו באתי עם חשק ללמוד תורה, נכנסתי לישיבה והיו לי מונחים ביסודות ההלכה מהשיעור של מוצאי שבת, והנה אלו הפירות, נוצר תאנה יאכל פריה”.

(שר וגדול).

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן