האזינו • מרן הרב עובדיה יוסף מספר על ימי השואה: “פחדנו, לא ידענו מה יהיה אתנו!”


לרגל “יום הזכרון לשואה” אתר “מורשת מרן” מביא הקלטה מיוחדת ונדירה, בה נשמע מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק”ל מספר על תקופת השואה שהייתה בימי בחרותו, על הפחד שהיה להם כאן בארץ ישראל, על התפלות והבכיות, ועוד.

במסגרת שיעור משפחתי שמסר מרן לבני משפחתו, סיפר על ימי השואה בשזמן שהוא היה בחור בגיל עשרים:

“ישראל עם קרובו של הקב”ה, כשהם בצרה לא יכול להתעלם מהם, לא יכול.

תראו מה היה לנו לפני שבעים שנה, הייתה מלחמה של גמרניה, ימ”ש הילטר כל מקום שהיה כובש, הדבר הראשון היה לוקח את היהודים למשרפות, לאושביץ. ככה היה הרשע הזה, שונא ישראל מושבע.

שלח את הגנרל שלו “רומל”, קודם היה צריך לעבור דרך מצרים, להילחם עם מצרים. היו יוצאים המטוסים שלו, ומפציצים את מצרים, כדי שיכנעו, שיתנו להם להיכנס. והיה מרחק טיסה של מצרים עד פה, שעה אחת, והיינו בסכנה.

היינו עוברים בעיר העתיקה,ללכת לפורת יוסף, היו אומרים לנו: “הא יהודי,עוד מעט נשחט אותך וניקח את כל הממון שלך!”. ככה היו אומרים הערבים ימ”ש, היו מחכים לזה. היינו בצרה גדולה.

מרן סיפר על התפלות שעשו:

עליו השלום רבי יעקב עדס, היה מורה שלי, לקח את התלמידים כולם, ירדנו לכותל המערבי, פורת יוסף היא ליד הכותל המערבי, ירד שמה, ועשה סליחות, הוא היה שליח ציבור. איזה בכיות, איזה בכיות, כשהוא בכה כל התלמידים בכו, מי לא יבכה,וכולם יודעים עכשיו היא עת צרה, החרב נגד צוארנו, כולנו בצרה גדולה.

ואח”כ הנס המופלא: “יומיים אחרי זה, יומיים, ישתבח שמו הקב”ה, העיר את רוסיה לצאת נגד גרמניה,הכריזה מלחמה, התחילו להפציץ את הגרמנים, אז ראה היטלר הרשע , שלח מברק לרומל, עזוב את הכל, תבוא, יש לנו מלחמה עם רוסיה!”.

ועז את הכל. הלך לעזאזל, הלך ולא חזר. וניצולנו. ישתבח שמו.

איזה הצלה, הצלת נפשות, ישתבח שמו, השאיר לנו פליט בארץ ישראל, בארץ ישראל, בירושלים.

איך היינו בסכנה, אתם לא יודעים. איזה מצב היינו. הרשע הזה, כל מקום שכבש אותו, הדבר הראשון לקח את היהודים לאושוביץ, לשרוף אותם. והיינו פוחדים מה יהיה איתנו. היינו קומץ מועט, חצי מיליון היו בכל ירושלים (בכל הארץ), כל זה מה שהיה היישוב, עם מה שהיה בצפת בטבריה, חצי מיליון.

לשאלת המשפחה האם הם ידעו מה שהיו עושים הגרמנים בחו”ל? ענה מרן: אי, מה אני יגיד לך? מה אני יגיד לך? היינו בצרה גדולה. הדמעות ירדו לבד. הרב ע”ה התפלל בעצמו סליחות, איזה בכיות, אי אשר לתאר, כולם בוכם, בוכים, מתחננים לקב”ה שיציל אותם מידו של  הרשע הזה. ישתבח שמו הקב”ה לולא ה’ שהיה לנו אזי חיים בלענו. זה ניסים. הקב”ה שומע תמיד שוועתם של ישראל!”.

להלן ההקלטה המלאה באדיבותו ובהגשתו של הרה”ג רבי יעקב סיני שליט”א – חתנו של הגאון רבי משה יוסף שליט”א.

להאזנה דרך הטלפון חייגו לערוץ מרן: 079-916-5000 שלוחה 41

.

האזינו לשיעורו המלא של הרב יעקב סיני:

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *