מסמך היסטורי • “היומן של מרן” משנת תש”מ עומד למכירה פומבית


חשיפת אתר “מורשת מרן”: בימים אלו מוצע למכירה פומבית ע”י בית המכירות bidspirit, יומן הפגישות של מרן הרב עובדיה יוסף זלה”ה של שנת תש”מ (1979-1980) עת כיהן על כס הראשון לציון והרב הראשי לישראל, בסכום התחלתי של 4.000 דולר.

היומן המשרדי מכיל מאות רישומים, המתעדים את פעילותו השוטפת והמגוונת של הרב עובדיה יוסף בתקופת כהונתו כראשון לציון וברב ראשי לישראל. רבים מהרישומים בכתב ידו, אחרים בכתב יד המזכירות, מכילים פרטים רבים על פגישות עם אישים שונים, בהם רבנים ואנשי דת, פוליטיקאים, שרים וחברי כנסת, שגרירים ודיפלומטים (מאות שמות). ביקורים באירועים שונים, מסירת הרצאות ושיעורים, פגישות עם נוער חילוני בבתי ספר, עם חיילים ושוטרים, עם אסירים בבתי סוהר ועוד. טיפול בענייני הדת, בבעיות כשרות, עגונות, גירות, מינוי דיינים ועוד.
הרב עובדיה יוסף סיים את כהונתו האחרונה כרב ראשי בשנת תשמ”ג. ביומן המדובר, שהוא מתקופת כהונתו האחרונה, משתקפת עשייתו הענפה והעשירה של מרן הרב עובדיה, המתפרסת על פני תחומים מגוונים ורחבים. פעילותו כללה בין היתר ענייני פסיקה כבדי משקל, הרבצת תורה וקירוב רחוקים (עשרות שיעורים והרצאות בנושאים שונים ובכל רחבי הארץ), נושאי דת ומדינה והרבנות, ובמקביל טיפול מסור בענייני ציבור בארץ ובעולם.
להלן מספר עמודים מהיומן ההיסטורי.

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *