חשיפת ׳המרכז למורשת מרן׳: על מי כתב מרן: ״ידו כידי, ופיו כפי, דברו כדבורי״?


‘המרכז למורשת מרן’ חושף מכתב מיוחד ויחיד במינו ממרן פוסק הדור רשכבה”ג רבינו עובדיה יוסף זצוק”ל. במכתב נחשפו כמה ענינים מרתקים ממשנתו ודרכו הטהורה והבהירה של מרן רבנו בעל ה’יביע אומר’ זיע”א.

ובכן, על מי התבטא מרן רבנו זיע”א בביטוי הנדיר: ״ידו כידי, ופיו כפי, דברו כדבורי״? מה מרן זצ”ל העיד על הפיקוח של ישיבת ”חזון עובדיה”? מהי העדות הנדירה של מרן זצ”ל אודות הפסיקה של בנו ממשיך דרכו, הן בההלכה והן בהנהגת הדור, מרן פוסק הדור, ראש הישיבה, הראש״ל רבינו יצחק יוסף שליט”א? איזה נדיב הזמין מרן זצ”ל באופן אישי לביקור בחזון עובדיה? דעתו של מרן זצ”ל אודות לבישת חצאיות ושמלות של הנשים, שהם צריכות לכסות את כל אורך הרגל! ושהחצאיות והשמלות יגיעו עד הקרסול. ולא מספיק לגרוב גרביים אפילו אטומות ולא בצבע הרגל. כל זה ועוד במכתב המרתק שלפניכם.

 

המכתב נושא את התאריך יא אדר שנת תש”נ
מרן זצ”ל פותח את המכתב:
לכבוד ר’ בצלאל מזרחי הי”ו .לונדון. שלום וברכה וישע רב,
אודות מה שכתב,ששמע בזמנו בשיעורו של רבו המנוח ידידנו הרה”ג מהר”ר אליקים ג. אלינסון זצ”ל שדעתי בעניין מקום השוק באשה,שהינו מתחת לארכובה ולא למעלה מהארכובה,ולפיכך לא מהני כיסוי של גרביים(אפי’ אם אינן שקופות),אלא צריכה האשה לכסות רגליה בחצאית או שמלה שמכסה את כל השוק ומגיעה עד עצם הקרסול.
אכן כן, בזמנו הרב המנוח זצ”ל שיגר לי מכתב שאלה בנדון, והשבתי לו את דעתי. וע”ע מש”כ בזה באריכות בספרי טהרת הבית ח”ב עמ’ קסה,שיצא זה עתה ומשם בארה.
ולגבי מה ששאל כת”ר שליט”א אודות הבעייה הרפואית אצל הגב’,אייעץ לו לפנות בהקדם לידידנו הרה”ג רבי אברהם שטינברג שליט”א שידיו רב לו בענינים אלו.ובטוחני שהנ”ל יהיה לו לעזר רב.
ואשר כתב שבקהילת הספרדים בלונדון-קהילה בה עמד בראשותה שנים רבות ידידנו החכם הרב ד”ר שלמה גאון שליט”א,אמור לבקר בימים הקרובים ידידי הנדיב הדגול רבי ברוך עבאדי שליט”א מז’נבה, אשמח שימסור לו דרישת שלום בשמי,ויעביר לו בשמי שזה תקופה שכתבתי לו מכתב ועדיין לא נעניתי, שהינו מוזמן לבקר שנית בבית מדרשנו לרבנים ודיינים ”חזון עובדיה” המתנוסס לתפארת בעיה”ק ירושלים ת”ו,ויגיע בתור ביקור חגיגי,וביקורו יהיה לנו לכבוד גדול.
ולמען בית ה’ אבקש מכבוד רום מעלתו,באם יואיל בטובו להתרים נדיבים בעם מחברי הקהילה למען בית מדרשנו, אשר נמצא בחובות גדולים,וידע נאמנה,שהכולל הינו עומד תחת פיקוחו האישי. כמו כן בראשות הכולל עומד בני היקר, זה בני נאמן, דובר צדק ומגיד מישרים, הגאון רבי יצחק יוסף שליט”א, מחבר הכרכים הנודעים ”ילקוט יוסף” אשר בכל הארץ יצא קום, ומפורסם הוא בכוח פסיקתו ההלכתית אשר לא זז מהדרך אשר התויתי אליו ימין ושמאל. וב”ה הולך מחיל אל חיל ‘ויזרע יצחק בארץ ההיא מאה שערים,ויברכהו ה’ .ידו כידי, ופיו כפי,דברו כדבורי.
אשר על כן מצווה גדולה להיות עזר ואחיסמך ל”חזון עובדיה” שמוסד זה הינו ממש בבת עיני. ומה’ ישא ברכה .
נ.ב מצורף ספרי עם הקדשה אישית לכבודו.
בברכת התורה ותודה רבה מראש
עובדיה יוסף

 

יש לציין שחברי מערכת ‘המרכז למורשת מרן’ נכנסו בימים האחרונים קדם מרן מרן פוסק הדור בעל הילקוט יוסף שליט”א והציגו לפניו את המכתב המרתק וההיסוטרי זה. מרן שליט”א מאד התרגש לראות את המכתב. ואף בירך את צוות של המרכז שעוד ימשיכו להמשיך לפרסם ולהנחיל בגאון את מורשתו של אביו הגדול, מרן פוסק הדור רשכבה”ג זיע”א.
תודתנו נתונה לר’ בצלאל מזרחי הי”ו מלונדון תלמידו של הגאון המפורסם ר’ אליקים גצל אלינסון זצ”ל מח”ס רבים בהלכה. שנהג בנו טובת עין לפרסם מכתב זה.

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *