אודות העמותה


בשנת ה’תשע”א קם ארגון להבין ולהשכיל, במטרה להפיץ לכל העם את התורה והיהדות ברוח נכונה, ברוח של שלום ואהבה, אשר זוהי בעצם דרכו המופלאה של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוקללה”ה.

לאחר הסתלקותו של מרן רבינו הגדול זיע”א, הוסבה פעילות הארגון למען הנחלת מורשתו לדורות והפצת תורתו, ולכן נוסף לשם הארגון הכינוי “המרכז למורשת מרן”.

הארגון עומד תחת הכוונתו האישית של מרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבינו יצחק יוסף שליט”א, ובניהולו של הרב אליהו דניאל אוזן, עורך קובץ בית יוסף.

כארגון שחרט על דגלו להפיץ את מורשתו של מרן זיע”א, מפיץ הארגון גם את פסקיו ותורתו של בנו, הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הרב יצחק יוסף שליט”א, אשר נודע בכניעתו לפסקי אביו, ונצמד לדרכו הן בהלכה והן בהשקפה.

מפעילויות הארגון:

בנוסף לאתר “מורשת מרן” – פורטל התוכן הגדול על מרן פוסק הדור זיע”א, ובנו אחריו מרן הראשון לציון שליט”א, מפעיל הארגון את הפרויקטים הבאים:

♦ מפעל הלימוד היומי בתורת מרן

מפעל עולמי בו לומדים המשתתפים בו ארבע הלכות ליום, מספריו של מרן זיע”א על פי סדר “לוח הלימוד היומי”, ובסיום כל ספר מתקיים מבחן על החומר הנלמד, כאשר הנבחנים זוכים לתגמול לפי הגרלה.

במסגרת פרויקט זה מופעלים מוקדי מבחנים בישיבות ובכוללים ברחבי הארץ והעולם, המרכזים את מאות הלומדים.

בנוסף, הלימוד נשלח גם למבקשים לקבלו מידי יום במייל.

מידי יום נמסר שיעור קצר ומתומצת מאת הרב יוסף חיים שחר שליט”א, ניתן להאזין בערוץ מרן במספר: 079-916-5000 שלוחה 53

להצטרפות למפעל, קבלת הלימוד מידי יום במייל ועוד, לחץ כאן

♦ ערוץ מרן

רדיו המשדר דרך הטלפון והאינטרנט שיעורי תורה ויהדות בעיקר במורשתו של מרן זיע”א, במשך 24 שעות ביממה. להאזנה לשידור דרך הטלפון, חייגו: 079-916-5000 (מחיר שיחה רגילה). להאזנה דרך האתר, לחץ כאן.

♦ ירחון תורני “קובץ בית יוסף”

ירחון תורני המפרסם כתבי יד ומכתבים ממרן זיע”א שעדיין לא ראו אור. פסקים חדשים ממרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט”א ומתלמידי חכמים נוספים בעניינים אקטואלים, פרסום כתבי יד מרבותינו הקדמונים זלה”ה שהיו ספונים מאות שנים בספריות השונות, משא ומתן הלכתי ותולדות חכמי ישראל.

לקריאה מורחבת, הצטרפות מנויים ופרטים נוספים לחץ כאן.

♦ מכון הוצאה לאור

מכון תורני אשר באמצעותו יוצא לאור החומר התורני המופץ ע”י הארגון ברחבי הארץ והעולם, בעיקר בתורתו ומשנתו של מרן רבינו הגדול הרב עובדיה יוסף זצוקללה”ה. מיצירות המכון: קובץ בית יוסף – ירחון תורני היוצא לאור מידי חודש, מהדורות מיוחדות של הספרים “ילקוט יוסף” בעיקר בענייני המועדים עם הוספות ממרן הראשון לציון שליט”א, “הגדה של פסח – ילקוט יוסף” עם ביאורים ממרן הראש”ל שליט”א, גליון שבועי “מרן מאור ישראל” המגיש את תורתו והנהגותיו של מרן זיע”א לאלפי קוראים מידי שבוע, בעברית ובאנגלית.

לקריאה מורחבת לחץ כאן.

♦ שאל את הרב

מענה רבני לשאלות בהלכה, ע”י רבני הארגון הפוסקים ע”פ הוראותיו של מרן זיע”א ומרן הראש”ל שליט”א. שאלות ניתן לשלוח כאן. כמו כן, ניתן לקבל מענה אנושי 24 שעות ע”י רבני קו ההלכה הספרדי בערוץ מרן: 079-916-5000 שלוחה 75

♦ גליון שבועי “מרן מאור ישראל”

גליון שבועי בתורתו ובמשנתו של מרן זיע”א, הכולל ביאורים ופרפראות על הפרשה ממרן זיע”א, כתבי יד ממרן, שאלות שנשאל מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט”א והתשובות שהשיב, הנהגות ממרן ועוד.

לקריאה מורחבת, ולקבלת העלון מידי שבוע למייל, לחץ כאן.

♦ תולדות חכמי ישראל

סיקור תולדות רבותינו הקדמונים זלה”ה, הכולל בתוכו את הפרויקטים: “תולדות הראשונים לציון” ו”ישיבת פורת יוסף וחכמיה”.

לקריאה מורחבת לחץ כאן.

 

להתנדבות והצטרפות לפעילות הארגון, לחץ כאן.

לתרומות לפעילות הארגון, לחץ כאן.

 


  הירשם לקבלת גליון "מרן מאור ישראל" מידי שבוע למייל

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

  ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
  ₪25.00

  רכוש כעת

  סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
  ₪620.00

  רכוש כעת

  מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
  ₪45.00

  רכוש כעת
  למוצרים נוספים לחצו כאן

  One thought on “אודות העמותה

  1. שלום וברכה,
   אני כותבת בס”ד חוברת לימוד לתלמידות כתה א’ לקראת קבלת הסידור. בין השאר יופיעו סיפורים על גדולי ישראל ותפילה (מזוויות שונות). אני מחפשת נואשות סיפור על מרן ותפילה, כמובן סיפור המתאים לרמתן של בנות כתה א’. לא הצלחתי למתוא.
   אולי יש באמתחתכם סיפור מתאים?
   תודה מראש!!
   חגית ענתבי

  תגובות (1)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *