המכון להוצאה לאור שע”י המרכז למורשת מרן “להבין ולהשכיל”


המכון להוצאה לאור, הוא חוליה נוספת בפעילות המרכז למורשת מרן “להבין ולהשכיל”, אשר באמצעותו יוצא לאור החומר התורני המופץ ע”י הארגון ברחבי הארץ והעולם, בעיקר בתורתו ומשנתו של מרן רבינו הגדול הרב עובדיה יוסף זצוקללה”ה. גם הוא כחלק מהמרכז למורשת מרן – להבין ולהשכיל, עומד תחת הכוונתו האישית של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הרב יצחק יוסף שליט”א.

מפעילות המכון:

• ירחון תורני “קובץ בית יוסף”

המכון עוסק בהוצאה חודשית של הירחון התורני “קובץ בית יוסף” אשר במסגרתו מובאים כתבי יד ממרן פוסק הדור הרב עובדיה יוסף זלה”ה שעדיין לא ראו את אור הדפוס, תוך כדי הוספת מקורות לדברים וציון לספריו של מרן זיע”א ובנו אחריו מרן הרב יצחק יוסף שליט”א. בנוסף למדורים השונים והמרתקים שבקובץ.

“דובב שפתי ישנים” הנו מדור מיוחד לפרסום כתבי יד רבותינו הקדמונים זלה”ה, אשר היו ספונים בספריות השונות במשך מאות שנים, ובכל מדור מתפרסם מבוא מיוחד על תולדות חיי המחבר, וסקירה על כתב היד שלפננו. המדור נערך ע”י הרב אסף רביב שליט”א, ראש מכון “האיר ממזרח” ורב מושב תלמים בדרום הארץ.

בנוסף, בקובץ מובאים פסקים חדשים מהראשון לציון והרב הראשי לישראל, מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט”א, תשובות אשר ענה לשואליו הרבים בענייני הלכה אקטואלים.

כמו כן, ישנו מדור מיוחד אשר נקרא בשם “שו”ת הראשון לציון” – בו עונה מרן הראש”ל שליט”א לשאלות הנשלחות למערכת. שם המדור נקבע עוד קודם צאתם לאור של הספרים שנקראו בשם זה.

במדור “בית ועד לחכמים” מובאים תשובות ומאמרים ממגון רחב של התלמידי חכמים שבדור, ביניהם: רבני ערים, דיינים, מוצ”ים, מורי הוראה, ראשי כוללים, רבני קהילות מחברי ספרים ועוד. המדור מאפשר לפרסם מאמרים גם לאברכים ותלמידי חכמים צעירים, אשר בעזרת ה’ יתברך, ברבות הימים יהפכו למנהיגי עם ישראל בארץ ובתפוצות.

בין הרבנים שמאמריהם התפרסמו בקובץ: הראשון לציון והרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף שליט”א, חכם שלום הכהן – נשיא מועצת חכמי התורה וראש ישיבת  “פורת יוסף”, הרב יוסף ליברמן – מחבר הספרים “משנת יוסף” ורב קהילת שומרי החומות ומזקני רבני ישראל, הראשון לציון הרב אליהו בקשי דורון – נשיא מוסדות “בנין אב”, הרב זמיר כהן – יו”ר ארגון הידברות, הרב אליהו בר שלום – מחבר הספרים “משפט הכתובה”, הרב ברוך שרגא – ראב”ד ירושלים, הרב שמואל רבינוביץ – רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב יעקב זמיר – דיין בבית הדין הרבני הגדול.

מדורים נוספים:

הקובץ עוסק גם בתולדות חייהם של רבותינו הקדמונים זלה”ה, ומידי חודש מתפרסם המדור “חכמי הדורות” הסוקר את תולדות חייהם של גדולי הדורות בשנים עברו. המדור נערך ע”י הרב משה צרפתי, יו”ר ארגון “עטרת ישועה” – איחוד יהודי טיטואן העולמי.

“בית המדרש” – מדור מיוחד בו מובאת בכל חודש שאלה אקטואלית ללא מענה לעיון הלומדים, כאשר על הלומדים לשלוח את תשובותיהם למערכת [עד לתאריך כ’ בחודש]. התשובה שנכתבה בצורה הטובה ביותר, מזכה את בעליה במנוי חצי שנתי לקובץ ללא עלות. תשובות הלומדים מתפרסמים בגליון של החודש הבא.

ועדת רבנים עוסקת בבחירת התשובה הראויה. הרבנים הם: הרב שלמה שרגא שליט”א – ראש כולל “ברוך שאמר” בירושלים, הרב שלמה דנינו שליט”א – רב מושב “יערה” בצפון הארץ, הרב יוסף חי סימן טוב שליט”א – מחבר הספרים “כרם יוסף” ועוד וראש ישיבת המתמידים “אור התורה”.

“את והב בסופה” – במדור זה מובאים הערות ומשא ומתן על ספרים שונים בעניינים שונים כדרכה של תורה, במדור זה התפרסמו תשובות רבות לקושיות שהוקשו על פסקי מרן פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף זלה”ה.

שם המדור הוקבע לו על פי הגמ’ בקידושין (דף ל ע”ב), שלמדה מהפסוק “את והב בסופה”, שאפילו אב ובנו הרב ותלמידי שיושבים ועוסקים בתורה, בהתחלה נראים כשונאים זה לזה, ולא זזים משם עד שנעשים אוהבים זה לזה. להורות, שלמרות שישנם הערות שונות על מחברי ספרים, אין הדבר כדי לקנטר חלילה, אלא הכל לשם שמים כדרכה של תורה, זה בונה וזה סותר, ובלבד שיכוון לבו לשמים.

“מכתבים ותגובות” – הערות על הנכתב בגליונות הקודמים, ומכתבי הלומדים.

• גליון שבועי “מרן מאור ישראל”

מידי שבוע יוצא לאור הגליון התורני “מרן מאור ישראל”, אשר בו מובאים דבריו של מרן זיע”א על הפרשה, כתבי יד ממרן, שאלות שנשאל הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הרב יצחק יוסף שליט”א והתשובות שהשיב, הלכות ומעשיות. הגליון מתורגם גם לאנגלית, ומופץ בחרבי הארץ והעולם באלפי עותקים.

 

 

 

 

 

 

 

 

• חומר תורני מגוון

בנוסף עוסק הארגון בהפצת חומר תורני מגוון. כגון: תפלות ממרן זיע”א על החיילים בזמן מלחמת “צוק איתן”, יצא לאור באלפי עותקים. קריאת תהלים באותיות של מרן זיע”א, שיצאו לאור לרפואתו, כרוזים לקבלות טובות לרפואת מרן…

בנוסף, עוסק המכון בהכנת המבחנים של “מפעל הלימוד היומי בתורת מרן”, ועריכת לוח הלימוד.

 

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

1 תגובות על “המכון להוצאה לאור שע”י המרכז למורשת מרן “להבין ולהשכיל”

  1. יש לנו ספר של אחד מרבותינו הראשונים שליקטנו מספר קונטרסים ממנו אם תרצו נוכל לשלוח לכם דוגמא וגם תולדות חייו שתוכלו להוסיף לקובץ בית יוסף למדור דובב שפתי ישנים

תגובות (1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *