פרסום ראשון: למה עצר הראש"ל הרב יצחק יוסף את מעמד קבלת שבת?


פרסום ראשון באתר "מורשת מרן": בערב שבת האחרונה, שבת פרשת אמור תש"פ, כאשר המתפללים במניינו שבשטח הפתוח של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א סיימו את "מזמור לדוד" עצר הראשון לציון שליט"א את קבלת השבת, והורה למשמשו נאמן ביתו הרה"ג רבי יואל שבתאי שליט"א לומר שאין להמשיך באמירת "לכה דודי" עד שכל המתפללים יתרחקו 2 מטר אחד מהשני, וכהנחיות משרד הבריאות.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כאן באתר "מורשת מרן" על המכתב והסרטון שהוציא הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א, בהם הוא קורא לציבור להמשיך להישמע להוראות משרד הבריאות, וזאת חרף ההקלות שמורגשות בימים האחרונים.

תפלה על ה"קורונה" לנשים בזמן הדלקת נרות ממרן הראש"ל הגר"י יוסף


בעקבות התפשטות נגיף "הקורונה" בישראל, חיבר הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א תפלה מיוחדת לנשים לאומרה בזמן הדלקת נרות שבת, כדי להתחנן לפני בורא עולם שיעצור את הנגיף וירפא את עם ישראל החולים במחלה זו רח"ל.

תפלה זו חוברה ע"י מרן הראש"ל שליט"א כהמשך לתפלה הכללית שחיבור, לאומרה בזמן פתיחת ההיכל.

להלן נוסח התפלה המלא:

 

בעקבות ההנחיות: אורגן מניין מיוחד בביתו של מרן הגר"י יוסף


בעקבות ההנחיות האחרונות של ראש הממשלה וגורמי הבריאות בישראל, שלא להתכנס יותר מעשר אנשים במקום אחד, אורגן מניין מיוחד למרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א בביתו בירושלים.

צעד זה מתבצע כהמשך להוראותיו החד משמעיות של מרן הראש"ל שליט"א שהנחיות גורמי הבריאות הם ההלכה, וצריך להקפיד עליהם משום "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

תיעוד • מרן הרב יצחק יוסף בקריאת מגילה


היום, יום שושן פורים, קיים את מצוות קריאת המגילה הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א בבית המדרש "אור חביב" הסמוך לביתו מירושלים, להלן תיעוד מקריאת המגילה בלילה ובבוקר וכן מקריאת ס"ת, גלריה שצילם דוד ארזני.

תפלה מהראש"ל מרן רבינו יצחק יוסף לעצירת ה"קורונה"


בעקבות נגיף ה"קורונה" שהתפשט בכל העולם והגיע אף למדינת ישראל, חיבר תפלה הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א נגד הנגיף, אותה יש לומר בשעת פתיחת ההיכל בשבת קודש ובימי שני וחמישי.

>> תרמו להחזקת האתר!

להלן נוסח התפלה:

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו, שתתמלא ברחמים על כל יושבי תבל, ועל יושבי הארץ זו, והגן עליהם מכל גזירות קשות ורעות המתרגשות ובאות לעולם, ותצילנו מכל נגע מגפה חולי ומחלה. וכל החולים שנדבקו במחלה תרפאם רפואה שלימה.

"לך ה' הגדולה והגבורה והתפארת והנצח וההוד, כי כל בשמים ובארץ לך ה' הממלכה והמתנשא לכל לראש, ואתה בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש, ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפא אנוש עד דכה, עד דכדוכה של נפש, ולא יפלא ממך כל דבר.

"לכן, יהי רצון מלפניך הא-ל הנאמן אב הרחמים, הרופא לכל תחלואי עמו ישראל, אתה רופא נאמן, תשלח מרפא ארוכה ותעלה, ברוב חסד חנינה וחמלה, לכל החולים שנדבקו במחלה הזאת, אנא ה' יהמו נא רחמיך על כל יושבי תבל, ועל כל עמך ישראל, עמוד נא מכסא הדין ושב על כסא החסד והרחמים, ותכנס לנו לפני ולפנים משורת הדין, ותבטל מעלינו כל גזרות קשות ורעות, "וַיַעֲמֹד פִּנְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה", וגזור עלינו גזירות טובות ישועות ונחמות למען רחמיך, ותקרע רוע גזר דיננו, וייקראו לפניך זכיותינו, קומה עזרתה לנו ופדינו למען חסדיך.

"שמע נא לקול תחינתנו, כי אתה שומע תפלת כל פה, ברוך שומע תפלה. יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך ה' צורי וגואלי, ויתקיים בנו מקרא שכתוב "כָּל הַמַּחֲלָה אֲשֶר שַֹמְתִּי בְמִצְרַיִם לֹא אָשִֹים עָלֶיךָ כִּי אֲנִי ה' רֹפְאֶךָ", אמן.

 

הרב יצחק יוסף: מהו השיעור "זכר למחצית השקל" לשנת תש"פ?


הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א פרסם מכתב (תשובה להרה"ג ר' אושרי אזולאי שליט"א) בו הוא מביע את דעתו לשיעור דמי "זכר למחצית השקל" לשנת תש"פ.

במכתבו קודם הראש"ל שליט"א, שהשיעור לשנה זו הוא 18.33 ש"ח לנפש, וטוב לתת 22 ש"ח שהוא כולל מע"מ.

לחצו כאן להעברת דמי "זכר למחצית השקל" למען הנחלת מורשתו של מרן.

 

שר הכלכלה והתעשייה הגיע למעונו של מרן הגר"י יוסף


שר הכלכלה והתעשייה וחבר הקבינט הבטחוני מדיני אלי כהן הגיע ביום שני בבוקר למשכנו של הרב הראשי לישראל הראשון לציון הגר"י יוסף, לקבל ממנו ברכה לקראת הבחירות.
בנוסף לברכה, קיבל השר כהן גם עותק מהספר החדש של הרב על הלכות פורים, חתום עם הקדשה אישית.
השניים שוחחו על החשיבות בשמירת הצביון היהודי של מדינת ישראל. השר כהן אמר כי "הביקור והברכה היו בשבילי כמו אוויר לנשימה לפני הבחירות. הבטחתי לרב שאעשה הכל על מנת לשמור על ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל".

שגריר גאורגיה בישראל נפגש עם הראש"ל הרב יצחק יוסף


שגריר גאורגיה בישראל מר לאשה ז׳בנייה נפגש היום עם כבוד הרב הראשי לישראל הראש״ל הגר״י יוסף בלשכתו.

במהלך הפגישה הודה הרב הראשי לשגריר על פעילותו בשמירת בתי הכנסת ובתי הקברות בתפקידיו הקודמים כשר בממשלה ואיחל לו הצלחה רבה בתפקידו כשגריר גיאורגיה בישראל.

הצטרפו לאלפים! עצומה למען כבודו של הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א


בעקבות מעשהו הנבזה של האיש שהוריד את רמתו לנמוכה ביותר, חה"כ אביגדור ליברמן, אשר פנה בחוצפתו לבית המשפט העליון המכונה "בג"ץ", לפטר את מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט"א מתפקידו, בעקבות הדברים הנכונים שאמר על העלייה מרוסייה, כי רובם אינם יהודים על פי ההלכה.

נפתחה עצומה העומדת לימין מרן הראש"ל שליט"א, וקוראת לבית המשפט לבטל את הבקשה.

למעלה מעשרת אלפים אנשים כבר חתמו על העצומה, הצטרפו גם אתם!

הקליקו כאן והצטרפו לאלפים

היום אצל מרן הרב יצחק יוסף • יום רביעי י שבט תש"פ


כמידי יום, אתר "מורשת מרן" מביא גלריה מהנעשה בבית מדרשו של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א.

>> תרמו להחזקת האתר!

צפו בגלריה שצילם י.ס.

העמוד הבא »