הראשון לציון מרן הגרי"ץ יוסף עלה לקבר אמו במלאת 26 שנים להסתלקותה


היום (יט אב תש"פ) סמוך לשקיעת החמה, עלה הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א, לקברה של אמו הרבנית מרגלית יוסף ע"ה, אשת חבר למרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זלה"ה.

הראשון לציון קרא על הציון את אותיות שמה בפרק קיט בתהלים, בתוספת אותיות המילה "נשמה". לאחר מכן הדליק נר לזכרה, ואמר קדיש והשכבה.

כזכור, אתמול במסגרת שיעורו השבועי הגדול בתבל בלויין, הקדיש הראשון לציון את השיעור לעילוי נשמתה של אמו הצדקת, והזכיר את זכותה הגדולה, במסירות הנפש לא להפריע לבעלה הגדול בלימוד התורה.

צפו בתיעוד:

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

פרסום ראשון: לאחר שנים הודפסו מחדש ספרי "שלחן המערכת"


לאחר שנים של המתנה רבה מצד הציבור, כעת הודפסו מחדש ספרי "שלחן המערכת" מערכות בעניינים שונים על סדר האל"ף בי"ת, מהראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א.

הספרים סוקרים כעת את האותיות א-ה, בתפלה להשי"ת שהקב"ה יתן כוחות ובריאות למרן רבינו הראש"ל שליט"א להמשיך במפעל האדיר עד לסיום כל האותיות.

הספרים, שרבים שאלו מתי יהיה ניתן לרכוש אותם שוב, כעת זמינים לרכישה ישירה באתר "מורשת מרן שופס" בקישור הזה.

משלוחים לכל רחבי הארץ (בכמויות גדולות, ניתן לשלוח גם לחו"ל).

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

הראש"ל מרן הגר"י יוסף: מי שאינו שומר על ההנחיות חשש רציחה בידו, ועוונו ישא!


היום (שלישי יד אב תש"פ) הגיע "פרויקטור הקורונה" פרופסור גמזו אל לשכתו של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א. במשך הפגישה שוחח פרופסור גמזו עם מרן רבינו הראש"ל שליט"א על ענייני נגיף הקורונה. במהלך הפגישה יצא מסמך משותף למרן הראש"ל והפרויקטור, בו הם קוראים לשמור על הנחיות משרד הבריאות.

להלן המסמך המלא:

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

הראש"ל מרן הגר"י יוסף בכותל: איננו יודעים למה באה הקורונה, להתחזק בהכל!


הערב (ער"ח אב תש"פ) התקיים מעמד תפלה עולמי בכותל המערבי בראשות של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א, להצלת עם ישראל מהקורונה.

להלן התמלול המלא של משאו של מרן הראש"ל שליט"א.שוכתב ע"י הרה"ג רבי דביר פרץ שליט"א:

אנחנו נמצאים בתקופה קשה, מגפת הקורונה הולכת ובאה, בכל העולם כולו כבר מתו מאות אלפים מהמגיפה הזו, וברוך ה' בארץ פחות, אבל עדיין יש כמה מאות שנפטרו מהמגיפה, כמה עשרות אלפים שנהיו חולים וחלשים, ויש שהחלימו ונשאר להם כל מיני תסמינים.

היום ערב ראש חודש אב, אנחנו צריכים להתפלל לקדוש ברוך הוא, לזעוק לקדוש ברוך הוא, "אבינו מלכנו מנע מגיפה מנחלתך"! אני מבקש מכל הציבור היקר, במשך התקופה הקרובה, בכל יום אחר חזרת הש"ץ, לומר את כל הנוסח של "אבינו מלכנו". חוץ מהקטעים "חדש עלינו שנה טובה" "כתבנו" וכו'. צריכים לעורר רחמי שמים.

וכן להתחזק באמירת פיטום הקטורת. אנחנו לא יודעים חשבונות שמים, "על מה עשה ה' ככה", אנשים חרדים ויראי שמים נפטרים מהמגיפה הזו, עם שאר המון העם. גם בחוץ לארץ הרבה אנשים תלמידי חכמים, יראי ה' ואדמורי"ם נפטרו. "על מה עשה ה' ככה" – אנחנו לא יודעים, אבל ברור שצריכים לעשות חשבון נפש. כל אחד ואחד יתקן מה שצריך לתקן.

דבר ראשון יש להיזהר מביטול תורה, צריכים לקבוע עיתים לתורה, רבותי! שלא יעבור יום אחד בלי תורה. בני ישיבות, אברכים, לא לדבר באמצע הסדרים, אחר כך אומרים בוידוי של כיפור "קטפנו מלוח עלי שיח", זה על הדיבור באמצע הלימוד [א.ה. בגמרא חגיגה (יב ע"ב) וע"ז (ג ע"ב) אמר רבי לוי, כל הפוסק מדברי תורה ועוסק בדברי שיחה מאכילין אותו גחלי רתמים, שנאמר "הקוטפים מלוח עלי שיח ושרש רתמים לחמם]. שהלימוד יהיה ברצף, בהתמדה. ולקבוע עיתים לתורה בבוקר ובערב. להתחזק בלימוד התורה.

להתחזק גם כן בכבוד בית הכנסת, כידוע שגזירות ת"ח ות"ט היו בגלל שדיברו בבית כנסת דברים בטלים, כמה צריך להיזהר בדבר. להעמיד בכל בית כנסת גבאי שיהיה מיוחד לכך, להעיר בעדינות, לא בצעקות או בגערות, לרמוז לאנשים לשתוק בבית הכנסת. לא להכניס טלפונים לבית הכנסת, או לכל הפחות לכבות את הטלפונים, שלא יהיה לא נענוע ולא זעזוע, וכל שכן שלא יהיה "ואשמע אחרי קול רעש גדול"… לשמור על כבוד בית הכנסת בלי דברים בטלים, אולי זה העוון שבידינו, מי יודע.

כמה צריך לחזק הענין של שמירת שבת, לצערנו הרב בחודשים האחרונים פרצו הגדרות של שמירת השבת, בכל מיני ערים, ברמת גן בתל אביב, ה' ירחם! לא מבינים שהייחודיות שלנו היא בתורה ובמצוות.

כשהתמודדתי לרבנות הראשית לישראל, שאל אותי ראש עיר גדולה בישראל: מה דעת כבוד הרב שיהיה תחברוה ציבורית בשבת? הוא ציפה שאגמגם, או שאחניף, כי באתי עכשיו לבקש את תמיכתו. אך קיימתי בעצמי "ויגבה ליבו בדרכי ה'", אמרתי לו מפורש: תשמע, ארץ ישראל – ירושלים, תל אביב, רמת גן, ראשון לציון, זה לא מוסקבה, וילנא וכדומה, זה ארץ ישראל. כל הייחודיות של עם ישראל היא על ידי התורה הקדושה. אמרתי לו, תגיד לי, בלי התורה – מה אתה עושה כאן?! היו כאן פלסטינים, גרשנו אותם ולקחנו את ארץ ישראל, רק מכוח התורה הקדושה, רק בגלל הבטחת הבורא יתברך. אז מה, ניקח רק דף אחד מהתנ"ך והכל נזרוק?! לכן צריכים לחזק את שמירת השבת.

אני קורא לכל מי שבידו להשפיע, כל אחד ואחד יעשה הכל איך לחזק את שמירת השבת כהלכתה. וכאמור, כיון שאנחנו לא יודעים על מה נעשה הדבר הזה, יש להתחזק בכל הדברים.

נתפלל לקדוש ברוך הוא, נזעק לפניו, "מנע מגיפה מנחלתך". ויהי רצון שיתבטלו כל הגזירות הקשות, שה' יתברך ישלח רפואה שלימה לכל החולים, בריאות איתנה ונהורא מעליא. ונזכה כולנו לבשורות טובות, ישועות ונחמות, אמן ואמן.

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

פרסום ראשון: למה עצר הראש"ל הרב יצחק יוסף את מעמד קבלת שבת?


פרסום ראשון באתר "מורשת מרן": בערב שבת האחרונה, שבת פרשת אמור תש"פ, כאשר המתפללים במניינו שבשטח הפתוח של הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א סיימו את "מזמור לדוד" עצר הראשון לציון שליט"א את קבלת השבת, והורה למשמשו נאמן ביתו הרה"ג רבי יואל שבתאי שליט"א לומר שאין להמשיך באמירת "לכה דודי" עד שכל המתפללים יתרחקו 2 מטר אחד מהשני, וכהנחיות משרד הבריאות.

כזכור, בשבוע שעבר פרסמנו כאן באתר "מורשת מרן" על המכתב והסרטון שהוציא הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א, בהם הוא קורא לציבור להמשיך להישמע להוראות משרד הבריאות, וזאת חרף ההקלות שמורגשות בימים האחרונים.

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

תפלה על ה"קורונה" לנשים בזמן הדלקת נרות ממרן הראש"ל הגר"י יוסף


בעקבות התפשטות נגיף "הקורונה" בישראל, חיבר הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א תפלה מיוחדת לנשים לאומרה בזמן הדלקת נרות שבת, כדי להתחנן לפני בורא עולם שיעצור את הנגיף וירפא את עם ישראל החולים במחלה זו רח"ל.

תפלה זו חוברה ע"י מרן הראש"ל שליט"א כהמשך לתפלה הכללית שחיבור, לאומרה בזמן פתיחת ההיכל.

להלן נוסח התפלה המלא:

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

בעקבות ההנחיות: אורגן מניין מיוחד בביתו של מרן הגר"י יוסף


בעקבות ההנחיות האחרונות של ראש הממשלה וגורמי הבריאות בישראל, שלא להתכנס יותר מעשר אנשים במקום אחד, אורגן מניין מיוחד למרן הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א בביתו בירושלים.

צעד זה מתבצע כהמשך להוראותיו החד משמעיות של מרן הראש"ל שליט"א שהנחיות גורמי הבריאות הם ההלכה, וצריך להקפיד עליהם משום "ונשמרתם מאד לנפשותיכם".

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

תיעוד • מרן הרב יצחק יוסף בקריאת מגילה


היום, יום שושן פורים, קיים את מצוות קריאת המגילה הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א בבית המדרש "אור חביב" הסמוך לביתו מירושלים, להלן תיעוד מקריאת המגילה בלילה ובבוקר וכן מקריאת ס"ת, גלריה שצילם דוד ארזני.

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

תפלה מהראש"ל מרן רבינו יצחק יוסף לעצירת ה"קורונה"


בעקבות נגיף ה"קורונה" שהתפשט בכל העולם והגיע אף למדינת ישראל, חיבר תפלה הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א נגד הנגיף, אותה יש לומר בשעת פתיחת ההיכל בשבת קודש ובימי שני וחמישי.

>> תרמו להחזקת האתר!

להלן נוסח התפלה:

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו, שתתמלא ברחמים על כל יושבי תבל, ועל יושבי הארץ זו, והגן עליהם מכל גזירות קשות ורעות המתרגשות ובאות לעולם, ותצילנו מכל נגע מגפה חולי ומחלה. וכל החולים שנדבקו במחלה תרפאם רפואה שלימה.

"לך ה' הגדולה והגבורה והתפארת והנצח וההוד, כי כל בשמים ובארץ לך ה' הממלכה והמתנשא לכל לראש, ואתה בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש, ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפא אנוש עד דכה, עד דכדוכה של נפש, ולא יפלא ממך כל דבר.

"לכן, יהי רצון מלפניך הא-ל הנאמן אב הרחמים, הרופא לכל תחלואי עמו ישראל, אתה רופא נאמן, תשלח מרפא ארוכה ותעלה, ברוב חסד חנינה וחמלה, לכל החולים שנדבקו במחלה הזאת, אנא ה' יהמו נא רחמיך על כל יושבי תבל, ועל כל עמך ישראל, עמוד נא מכסא הדין ושב על כסא החסד והרחמים, ותכנס לנו לפני ולפנים משורת הדין, ותבטל מעלינו כל גזרות קשות ורעות, "וַיַעֲמֹד פִּנְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה", וגזור עלינו גזירות טובות ישועות ונחמות למען רחמיך, ותקרע רוע גזר דיננו, וייקראו לפניך זכיותינו, קומה עזרתה לנו ופדינו למען חסדיך.

"שמע נא לקול תחינתנו, כי אתה שומע תפלת כל פה, ברוך שומע תפלה. יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך ה' צורי וגואלי, ויתקיים בנו מקרא שכתוב "כָּל הַמַּחֲלָה אֲשֶר שַֹמְתִּי בְמִצְרַיִם לֹא אָשִֹים עָלֶיךָ כִּי אֲנִי ה' רֹפְאֶךָ", אמן.

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן

הרב יצחק יוסף: מהו השיעור "זכר למחצית השקל" לשנת תש"פ?


הראשון לציון והרב הראשי לישראל מרן הגאון רבינו יצחק יוסף שליט"א פרסם מכתב (תשובה להרה"ג ר' אושרי אזולאי שליט"א) בו הוא מביע את דעתו לשיעור דמי "זכר למחצית השקל" לשנת תש"פ.

במכתבו קודם הראש"ל שליט"א, שהשיעור לשנה זו הוא 18.33 ש"ח לנפש, וטוב לתת 22 ש"ח שהוא כולל מע"מ.

לחצו כאן להעברת דמי "זכר למחצית השקל" למען הנחלת מורשתו של מרן.

 

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

למוצרים נוספים לחצו כאן
העמוד הבא »