העצמה אישית – הרב יוסף חגי


אומר הבן איש חי:

 כדי להשתחרר מעצבות, חשוב להתבונן על אישים מהעבר ומההווה שהתמודדו עם קושי והצליחו להשתחרר ולהאמין שכמו שהם הצליחו גם אנחנו יכולים. הפסוק אומר עצביהם כסף וזהב מעשי ידי אדם מסביר הרב: עצבות מגיעה מעצמנו. מעשה ידי אדם מהשמיים. לא גוזרים על בן אדם שלא יהיה שמח ויהיה עצוב אין עונש שנקרא עצבות כי העצבות היא מאוסה בעיני הד’ יתברך ואם אדם עצוב הוא גורם לעצמו להרגיש לא טוב ניתן להרגיש טוב גם מתי שמתמודדים עם קשיים. 

הרב עובדיה מספר שכשהוא היה תלמיד קטן היו צוחקים עליו הוא היה כותב חידושי תורה בגיל 8 והיו שזלזלו : מה כבר ילד קטן יכול לחדש. אומר הרב אותם אנשים שצחקו עליו לא השאירו חותם בעולם לא חיברו שום ספר ולא זיכו את הרבים בצורה משמעותית והוא בס’ד חיבר למעלה מ50 ספרים. כדי להיות אדם גדול צריך ללמוד לא להיות מושפע מהסביבה. 

אומר הבן איש חי: כדי להעצים יכולות ולהתגבר על עצבות צריך להסתכל על אנשים גדולים שהצליחו להתמודד עם קושי ולהגיע להישגים כי אחרי עצביהם כסף וזהב כתוב עיניים להם ולא יראו. כדי להתחזק צריך לראות בעיניים אנשים חזקים אומר הרב לחפש דמויות חזקות מההיסטוריה שהתגברו על קשיים ולהאמין שכמו שהם הצליחו גם אנחנו יכולים   

בואו נתבונן על דמויות שהתגברו ,

 

אליעזר עבד אברהם היה מצאצאי כנען, הבן של חם שאותו קילל נח שהוא יהיה ארור ועבד.

המדרש מספר  שבזכות עבודת המידות הוא יצא מכלל ארור והפך להיות ברוך והוא הגיע לדרגה רוחנית כל כך גבוהה עד שהוא נכנס חי לגן עדן . 

בתיה בת פרעה גדלה בבית של כפירה וטומאה והיא זכתה  להתגייר ונכנסה חיה לגן עדן. 

ליהושע בן נון קראו כסיל והוא נחשב בעברו לקשה הבנה. בסופו של דבר הוא נבחר להיות מנהיג הדור. 

שמשון הגיבור  היה נכה בשתי רגליו, הנכות שלו  לא מנעה ממנו להיות גיבור. 

עמוס הנביא היה מגמגם  קראו לו עמוס כי הוא היה עמוס בלשונו ולמרות זאת הוא הצליח בשלמות בשליחותו  

רבי אליעזר בן הורקנוס   היה עם הארץ בצעירותו  והוא הפך לאחד מחשובי התנאים. רבי עקיבא  עד גיל 40 היה עם הארץ בן עזאי התנא הגדול היה בעברו עם הארץ  . האמורא ריש לקיש היה בעברו  ראש השודדים והוא הפך לאמורא מפורסם, רק עליו ועל עוד אמורא אחד בלבד נאמר שבזמן שהוא לומד תורה הוא  עוקר הרים. בספר סדר הדורות נכתב “זה הרמב’ם היה קשה הבנה מאוד מעט רצון היה לו בלימוד” אבא שלו גירש אותו מהבית כשהיה בן 16 בגלל שלא למד והוא החליט להשתנות והחל ללמוד תורה  והפך להיות גדול הפוסקים שעליו נאמר ממשה עד משה לא קם כמשה,  הנשר הגדול. 

כשאנחנו מתבוננים באישים הללו אנחנו חייבים להפנים שנפש האדם היא לא מוגבלת אין אדם שלא יכול להצליח.

להזמנת דיסק אונקי עם קורסים להעצמה אישית והפסקת חרדות, חייגו למספר: 8759*

 

האזינו לשיעור על העצמה אישית מהרב יוסף חגי:

מגוון ספרים חדשים בחנות שלנו מורשת מרן שופס. רכשו כעת!

ילקוט יוסף - פורים משולש, סדרת "מורשת מרן"
₪25.00

רכוש כעת

סט חזון עובדיה המלא - 19 כרכים
₪620.00

רכוש כעת

מעדני המלך - חלק ד - חינוך ילדים
₪45.00

רכוש כעת
למוצרים נוספים לחצו כאן

תגובות (0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *